OBECNÁ DISKUZE K PROBLEMATICE ŠKOLENÍ A PROFESNÍCH OSVĚDČENÍ

3.5.2008 16:10

Můžu ho "vyhodit"?

10.9.2009 14:04 vložil Zaprtek  IP: 93.185.50.30

Tak jsem náhodou narazil na tyto stránky a zjistil jsem, že jako držitel "Průkazu profesní způsobilosti řidiče" jsem povinný během každých 12cti měsícu podstoupit 7 hodinové školení. Bohužel tuto informaci mě nikdo během získávání profesního průkazu neřekl. A měl jsem za to, že mi prostě bez jakýchkoliv dalších povinností platí těch 5 let jak je uvedeno v platnosti. Takže když jsem to školení nepodstoupil, tak už je neplatný a můžu ten průkaz vyhodit? Nebo mi sice bude platit těch 5 let, ale pak už nemám šanci dostat nový? Je nějaká cesta jak to školení ještě provést?

Profesák jsem dělal na poslední chvíli "po staru" a pak jen vyměnil za nový.
A zrovna dnes je to dva měsíce co mám ten nový "profesák" rok.

Děkuji za případné odpovědi.

Reaguj

Re: Můžu ho "vyhodit"?

10.9.2009 19:56 vložil Ondřej Horázný  IP: 85.207.108.65

Pane kolego, ničeho se nebojte. Na školení sice musíte každý rok, ale když to nestihnete přesně na den, tak to sice odporuje zákonu, ale jako sankce nemůže být to, že Vám nevydají nový profesák. Toto v zákoně napsáno není. Přesto byste mohl mít Vy nebo Váš zaměstnavatel problémy, ovšem nikoli v tom, čeho se bojíte. Rozhodně to včas dožeňte.

Reaguj