Novela zákona o silničním provozu a školení řidičů

27.1.2010

Hospodářský výbor PSP připravil pozměňovací návrhy k tisku 679 - novele zákona č.361/2000 Sb. Návrh zzákona o silničním provozu ponecháváme bez komentáře. Úsudek si prosím udělejte sami a názor vyjádřete v diskuzi pod článkem. Část návrhu se dotýká profesního školení řidičů.

Hospodářský výbor PSP připravil pozměňovací návrhy k tisku 679 - novele zákona č.361/2000 Sb. Návrh zzákona o silničním provozu ponecháváme bez komentáře. Úsudek si prosím udělejte sami a názor vyjádřete v diskuzi. Část návrhu se dotýká profesního školení řidičů.

 

Text původního návrhu novely: admin/files/Tisk-679.doc

Pozměňovací návrhy doporučené hodpodářským výborem: admin/files/PN-k-tisku-679-HV.doc

Pozměňovací návrh,  na jehož přípravě se podílela Asociace autoškol, ovšem bohužel nepřijatý: admin/files/PN-Pravidelne-skoleni.doc

Tento pozměňovací návrh korektně řešil získávání profesního osvědčení pro "staré řidiče" přesně dle Evropské směrnice. Stávající znění pozměňovacího návrhu sice není korektní, ale odst. 5 alespoň zčásti napravuje minulé křivdy, ovšem odst. 4 svojí nekoncepčností potenciálně vytvoří nové! HV doporučený text odstavce 4 navrhlo občanské sdružení ČESMAD.

Autor: Redakce   |   Sekce: Média, zákony a školení   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023